למה כל כך חשוב לגבות מידע?

המידע הינו נכס לאדם ונכס לארגון. המידע משמש לנו לקבלת החלטות מצד אחד ולשמירת ההסטוריה שלנו מצד שני. אדם שומר מכתבים, מיילים, סרטי וידאו, תמונות וכו מיום היוולדו (באמצעות הוריו) ועד יום מותו, והתעוד של החיים מלווה אותנו בכל. רובנו נשמור עבודות מביה"ס והאוניברסיטה או תמונות מהלידה והחתונה, ואפילו מתכונים ומרשמים להכנת מזון או מידע על תחביבים כאלו ואחרים.
המידע הוא חלק מאיתנו, וכדי שלא לאבדו יש ליצור גיבוי שלו על מדיה מתאימה המאפשרת שחזור קבצים במקרה של תקלה.

לא שמרתי על גיבוי והדיסק שלי התקלקל. מה ניתן לעשות?

ישנן חברות המתמחות בשחזור של מידע וקבצים שאבדו. לא בכל תקלה ניתן לשחזר את המידע בשלמותו או במלואו אך כיום קיימים כלים המאפשרים תוצאות בהחלט איכותיות.

כשאומרים דיסק, האם הכוונה היא רק לדיסק של מחשב?

בהחלט לא. הכוונה היא לכל מדיה המשמשת לאחסון מידע. מדובר גם ב- Disk On Key, או בדיסק הקטן שבמצלמה. אצל אנשים רבים דווקא המידע הכי חשוב, לדוגמא עבודת הגמר של הדוקטורט, נמצא ב- Disk On Key.

האם השיחזור ניתן לביצוע גם כאשר הדיסק מקבל מכה פיזית או רק בתקלה תוכנתית?

באמצעים המתוחכמים של היום ניתן לשחזר מידע גם במקרה של תקלה פיזית וגם במקרה של תקלה לוגית. ברור שהאמצעים אחרים ושונים, אך הדבר ניתן לביצוע בשני המקרים.

כמה זמן אורך שיחזור המידע ומה אחוז הסבירות לשחזור?

השיחזור עצמו הוא תהליך שיכול להמשך מספר ימים. באמצעות כלי חומרה ותוכנה מיוחדים ניתן "לקלף" שכבות של מידע מהדיסק, ולשחזר אחוזים גבוהים של המידע במדיה שנפגעה.
השיחזור שונה ממקרה למקרה ומותנה בסוג הפגיעה. כל תהליך של שיחזור מתחיל בבדיקה על מהות התקלה ובניית תוכנית שיחזור תוך ניסיון לבחון מהו הסיכוי לבצע את השיחזור בהצלחה. הלקוח מקבל דיאגנוזה והצעת מחיר ורק אם הסכים מתחיל תהליך השיחזור בפועל שהוא לעיתים מורכב וארוך.

האם השיחזור מתאים גם לארגונים או רק לאנשים פרטיים?

השיחזור מתבצע ללא תלות "בבעלים" או "ביוצר המידע". בהיבט זה דינו של דיסק של אדם פרטי כדינו של דיסק ארגוני. ברור שגודל הדיסק לצד מורכבות הפגיעה – הם משפיעי תהליכי השחיזור ולא הבעלים של המידע.

כיצד נשמרת הסודיות של המידע המשוחזר?

פעמים רבות, בין המבקשים לשחזר מידע נמצאים גם ארגונים רבים הנמנים עם מערכת הבטחון. משחזרי המידע מחויבים לשמור את סודיות ואבטחה ברמה הגבוהה ביותר ולענות על הדרישות המחמירות של גופי הבטחון. אמצעי הגנה אלו משמשים אותנו גם בשוק העסקי וגם בשוק הפרטי.

האם ישנה התחייבות לתקן איכות דוגמת ISO?

חברות מקצועיות מחויבות לעבודה על-פי תקני ISO, ומקפידות מאוד על חיסיון המידע ואבטחתו, וכן על תהליכי עבודה ממוכנים ומוגדרים. הדבר נכון גם לגבי המסמכים המופקים בחברה, תהליכי האישור והבקרה וכן מחסן החלפים הענקי המנוהל באמצעות כלי מחשוב מתקדמים.

האם ניתן לדעת באמצע תהליך השיחזור מהו הסטטוס של הטיפול?

כן. ישנן חברות מקצועיות אשר מאפשרות באמצעות אתר החברה להכניס ולהקיש את שם המשתמש והסיסמא הניתנים ללקוח ולקבל מידע על סטטוס הטיפול.

אהבת את הפוסט? ניתן להשאיר תגובה ולהביע את דעתך! רוצה לקבל מידע נוסף או לקבל המלצה על חברת שחזור מידע מקצועית? צור איתנו קשר.