אנשים העובדים באופן יומיומי באמצעות מחשב עשויים למצוא את עצמם זקוקים לעזרתה של תוכנה לשיחזור קבצים שנמחקו. אומנם הטכנולוגיה של היום מפותחת ביותר אך עדיין נותרנו ללא אפשרות למנוע קבצים שנמחקו בעקבות טעויות אנוש.

למרות זאת, אכן קיימות תוכנות שיחזור קבצים שנמחקו, המקדמות את נושא שיחזור מידע, ובעיקר כמובן את תחום שחזור קבצים שנמחקו צעד אחד קדימה.

תוכנה לשיחזור קבצים בעצם מאפשרת למשתמש עצמו לנסות ולבצע שחזור קבצים שנמחקו על ידו ללא כוונה תחילה. התוכנה עובדת על הקבצים שהיו שמורים על גבי הדיסק הקשיח ולמעשה מבצעת חיפוש וסריקה של הקבצים המבוקשים על פי שמות הקבצים או על פי תאריכי יצירת הקבצים שנמחקו.

ככל שהתוכנה מתוחכמת יותר, ניתן יהיה להתחקות עבור נתונים שנמחקו לאורך זמן, כלומר לגשת לשכבות מידע רחוקות יותר ולמקסם את תוצאות התהליך המבוקש של שיחזור מידע.

אבל חשוב לדעת כי אם מדובר בתוכנה ללא הרשאה התוצאות עלולות להיות הרסניות והתוכנה שהייתה אמורה לבצע שיחזור קבצים עשויה לדרוס את המידע המבוקש ואף לאפס את כל המידע בדיסק עד לכדי כך שלא ניתן יהיה לבצע שיחזור מידע או שיחזור קבצים שנמחקו בשום מחיר.

התנאים האופטימליים לשימוש בפתרון של תוכנה לשיחזור קבצים שנמחקו על מנת לשפר את תוצאות שיחזור מידע מדיסק קשיח הם -

  • מקרים בהם לאחר המחיקה לא נעשה שימוש נוסף בדיסק.
  • מקרים בהם לא נכתב מידע חדש בדיסק.
  • מקרים בהם לא נדרס החומר המחוק בעקבות ניסיונות שיחזור מידע.

גם במקרים בהם התבצעה מחיקת קבצים מDOK – או מכרטיס זכרון ניתן לבצע שיחזור מידע באמצעות תוכנה לשיחזור קבצים שנמחקו. במקרים כאלה התנאי החשוב ביותר שעליו להתקיים הוא שלא תתבצע העלאה חדשה של נתונים אשר תמלא מחדש ועד הסוף את נפח המדיה.

במידה ונעשה כן לא ניתן יהיה לבצע שיחזור קבצים שנמחקו בשום אופן, משום שכתיבה מחדש עד לשימוש בכל נפח המדיה גורמת לדריסה של החומר המחוק.

ככל שתוכנת שיחזור קבצים שנמחקו תהיה פשוטה יותר וידידותית למשתמש, כך יוכלו יותר אנשים לשחזר יותר חומרים שנמחקו ולחסוך לעצמם שיחזור מידע באמצעים חיצוניים הדורשים יציאה מהבית.

על ידי שימוש בתוכנת שיחזור קבצים שנמחקו יוכלו האנשים לבצע שיחזור קבצים ולמעשה שיחזור מידע באופן עצמאי, ללא תשלום נוסף וללא חשיפת המידע האישי ללא צורך.

חשוב לציין כי בכל מקרה שבו עולה חשש כי לא ניתן יהיה לבצע שיחזור קבצים שנמחקו בשל חוסר ידע או בשל חוסר הבנה בתחום שיחזור מידע בכלל או שיחזור קבצים שנמחקו בפרט וכי עולה חשש כי המידע המבוקש עלול להידרס ואף להתאפס, מומלץ לפנות לחברה מומחית בתחום שיחזור מידע.

אהבת את הפוסט? ניתן להשאיר תגובה ולהביע את דעתך! רוצה לקבל מידע נוסף או לקבל המלצה על חברת שחזור מידע מקצועית? צור איתנו קשר.