באם אבדו חומרים מכרטיס הזכרון ולא היה כל גיבוי- אין סיבה להתייאש, החומרים הללו לא בהכרח אבודים לתמיד- שחזור תמונות מכרטיס זיכרון הוא דבר אפשרי ויש סיכוי גדול להצליח להציל את החומרים שאבדו.

ניתן לבצע שחזור תמונות מכרטיס זיכרון במספר מצבים:

  • כאשר נמחקו מכרטיס הזכרון חומרים.
  • במידה וכרטיס הזכרון עבר פירמוט.
  • באם הכרטיס ניזוק פיזית- בלאי טבעי, קצר חשמלי, רטיבות ואפילו שבר.

במקרה של מחיקה – ניתן לבצע שחזור תמונות וכל חומר אחר שנשמר על הכרטיס, כל עוד לאחר שהתבצעה מחיקה ולא המשיכו לצלם ולשמור חומרים על גבי הכרטיס. במידה והמשיכו להשתמש בכרטיס לאחר המחיקה- אין זה אומר שאין אפשרות שחזור כלל בהכרח, אבל הסיכוי להצליח בשחזור אכן קטן יותר משום ששמירת החומרים החדשים עלולים לגרום לדריסה של החומר המחוק.

הדבר נכון גם לגבי פירמוט הכרטיס- ישנו סיכוי רב להצליח לבצע שחזור תמונות וחומרים נוספים, כל עוד לא נעשו פעולות נוספות על הכרטיס. שחזורים דוגמת אלה, הקרויים שחזורים לוגיים, נעשים בעזרת תוכנות ייחודיות שנועדו לאתר את הקבצים המחוקים ומאפשרים לבצע שחזור תמונות מכרטיס זיכרון. כאשר כרטיס הזכרון נפגע פיזית, בין קיבל מתח חשמלי לא נכון, נרטב ואפילו התעקם או נשבר, ישנה אפשרות להצליח לעשות שחזור תמונות מכרטיס זיכרון.

את השחזורים הפיזיים האלה מבצעים במעבדות לשחזור מידע, להם יש את המיכשור המתאים והידע, ובעזרת כלים יחודיים מבצעים מיני הלחמות ופעולות פיזיות שונות על כרטיס הזכרון שמאפשרות בסופו של דבר להשמיש זמנית את הכרטיס בכדי לאתר את החומרים הדרושים ולהצליח לבצע שחזור תמונות וחומרים שונים השמורים עליו.

שחזור כרטיס זכרון

Image: renjith krishnan / FreeDigitalPhotos.net

לעיתים, לפני בדירה, לא ניתן לקבוע מה התקלה שיש בכרטיס הזכרון, משום שלא נעשתה פעולה ברורה אשר גרמה לתקלה- הכרטיס פשוט לא מזוהה, או שאין גישה לקבצים, בלי סיבה נראית לעין. במקרים כאלה, יכול להיות שמדובר בנזק פיזי שקרה כתוצאה מבלאי הכרטיס או מתח חשמלי לא נכון אשר קיצר את הכרטיס.

כמו כן, התקלה יכולה להיות לוגית, ולהגרם כתוצאה מוירוס ואפילו שיבוש לוגי במערכת הקבצים. לכן, במידה ואבדו חומרים מכרטיס הזכרון- מומלץ להביאו לחברה המתמחה בשחזור מידע, ואולי ניתן יהיה להציל את החומרים האלו.

אהבת את הפוסט? ניתן להשאיר תגובה ולהביע את דעתך! רוצה לקבל מידע נוסף או לקבל המלצה על חברת שחזור מידע מקצועית? צור איתנו קשר.