תחום שחזור מידע מציע מגוון פתרונות עבור בעיות שונות העולות תוך כדי עבודה בסביבה ממוחשבת. אחד הנושאים עליהם יש לתת את הדעת הוא האם ניתן לבצע שחזור קובץ שנדרס? התשובה היא שניתן!

אם נתקלתם בסיטואציה שבה יש לבצע שחזור קבצים שנמחקו, תוכלו לעשות זאת בסביבה הביתית שלכם ללא שימוש בחברות שחזור מידע וללא כל צורך להוציא את הדיסק הקשיח מהמחשב ולצאת מהבית, אלא באמצעות תוכנות שפותחו על מנת לתת מענה עבור שחזור קובץ שנדרס.

שחזור קובץ שנדרס מתאפשר רק במצבים בהם אכן מדובר בדריסה של הקובץ, כלומר בעקבות בעיה לוגית הגורמת לשיבוש במערכת הקבצים. חשוב לציין כי פעולת שחזור קבצים שנמחקו בכלל או שחזור קובץ שנדרס בפרט אינה מתאפשרת באם בנוסף לשיבוש הלוגי קיימת גם תקלה פיזית.

מקרים נוספים בהם לא יכול להתקיים שחזור קובץ שנדרס או שחזור קבצים שנמחקו הם מקרים בהם בעקבות העלמות הקובץ (בדר"כ ע"י וירוסים) או מחיקה או פרמוט נעשה חיפוש לקבצים או ניסיון שיחזור לקבצים המבוקשים, אך התוצאות נשמרו באותו השם של הקובץ שביקשו לשחזור.

באופן כזה, אם שחזור קובץ שנדרס לא נעשה בצורה תקינה ולא ניתן לפתוח, לעבוד או לשמור נתונים מהקובץ המשוחזר, לא ניתן יהיה לשחזר את הקובץ המקורי משום שבמקרה הזה ישנה דריסה חמורה ביותר של הקבצים ולא תהיה אפשרות לבצע שחזור מידע.

שחזור מידע

Image: renjith krishnan / FreeDigitalPhotos.net

ככלל, אם רוצים לעשות שחזור מידע ולנסות לעשות שחזור קבצים שנמחקו יש לדאוג לתנאים אופטימליים לשחזור מידע. כך למשל חוץ מלדאוג לכך שהקבצים לא יישמרו באותם השמות של הקבצים שהינכם מחפשים ומבקשים לשחזר, יש לנסות ולדאוג לכך שכמה שפחות מידע חדש יירשם על גבי הדיסק הקשיח. כך ניתן יהיה להביא את תוצאות תהליך שחזור מידע או לחילופין את תוצאות שחזור קובץ שנמחק לכדי המקסימום האפשרי.

אהבת את הפוסט? ניתן להשאיר תגובה ולהביע את דעתך! רוצה לקבל מידע נוסף או לקבל המלצה על חברת שחזור מידע מקצועית? צור איתנו קשר.