כיום ניתן לשחזר כמעט את כל סוגי המידע הקיימים על המחשב. שחזור קבצים הוא הליך לא פשוט ומצריך כלים מיוחדים וייחודים אך בדרך כלל בר ביצוע, כיום יותר ויותר אנשים פונים לחברות שחזור מידע לפני שמנסים לשחזר באופן עצמאי מכיוון שבאופן עצמאי לעיתים יכול להיגרם נזק ממשי לקבצי הוידאו ואף בלתי הפיך. כל מידע הנמצא על מדיה דיגיטלית, מכיוון שהוא מידע ממוחשב הוא יכול להינזק, להימחק או פשוט להיעלם מבלי התראה מוקדמת וכך גם קבצי וידאו, לכן עורכי וידאו וצלמים המשתמשים בקבצי וידאו כחלק מעבודתם מגבים על שני כרטיסי זכרון ומעלה בכל יום צילומים ולאחר מכן מעבירים לשני כוננים לפחות את החומר כדי לשמור על גיבוי במידת הצורך.

שחזור קבצי וידאו שנמחקו הוא בעצם הצלה של קבצי וידאו באופן כזה שהם יהיו תקינים לחלוטין, והעורך יוכל להשתמש בהם באופן מלא. קבצי וידאו אלו יכולים להיות גם סרטונים ביתיים, סרטים שהורדו באינטרנט וכל סוג אחר.

חשוב לדעת כי ככל שנמשיך לעבוד על המדיה בה היום קבצי הוידאו כך נקטין את הסיכויים לביצוע שחזור קבצים, שמירה של קבצים חדשים יכולה לעיתים "לבוא על חשבון" קבצים אחרים ולבצע בעצם דריסה של החומר הרלוונטי לשחזור, במידה ויש צורך בביצוע שחזור קבצי וידאו שנמחקו יש להפסיק לעבוד על המדיה לאלתר וכך לשמור על הסיכוי הטוב לשחזור.

שחזור קבצי וידאו שנמחקו מן הסל מחזור גם הם ברי ביצוע בחלק מהמקרים, כשמתבצעת מחיקה של קבצי וידאו מהסל מחזור, נשארים שאריות של הקובץ שמהם ניתן לבצע שחזור קבצים עם תוכנות המתאימות לכך, לא תמיד יהיה זה שחזור מלא של המידע וההמלצה היא לפנות לחברה המתמחה לכך מחשש לפגיעה בלתי הפיכה בקבצים חשובים.

חשוב כמובן לפני שניגשים לביצוע שחזור מידע של קבצי וידאו ובכלל, לזהות האם מדובר בנזק פיזי או לוגי. לעיתים כשקבצים נעלמים ללא התראה אין זה בהכרח נזק לוגי, למרות שהמדיה לא קיבלה שום כמה פיזית עדיין יכולה להיות בעיה טכנית במדיה כמו סקטורים פגומים היכולים לגרום להיעלמות של קבצים. לאחר שזיהינו אם הבעיה פיזית או לוגית נוכל לגשת לפתרון הבעיה ביתר קלות.

גם כשאבדן קבצי וידאו נראה כעובדה מוגמרת, אין זה המצב, יש המון מקרים שבהם ניתן להציל קבצי וידאו שנמחקו אך כמובן יש להתייעץ עם מומחים ולהבין את מורכבות התהליך.

אהבת את הפוסט? ניתן להשאיר תגובה ולהביע את דעתך! רוצה לקבל מידע נוסף או לקבל המלצה על חברת שחזור מידע מקצועית? צור איתנו קשר.