שחזור קבצים אחרי פרמוט טומן בתוכו פרמטרים מסוימים להצלחה, בדר"כ הצלחת שחזור מידע לקבצים שפורמטו תלוי בפעולות שבוצעו בזמן הפרמוט ואחריו, והסיכוי לשחזור קבצים אלו קטן או גדל בהתאם לפעולות אלו:

  1. כמות השימוש שנעשה לאחר הפרמוט- לאחר ביצוע הפרמוט מותקנת מערכת הפעלה חדשה על המחשב וככל שיותר מידע נשמר על גבי המדיה כך קטנים הסיכויים לבצע שחזור מידע שהוא מלא ומכיל את כל החומר שהיה קיים לפני ביצוע הפרמוט.
  2. סוג הפרמוט שבוצע- ישנם שני סוגים של פרמוט שניתן לבצע: Low level format ו- quick format כאשר הסוג הראשון מאפס את המידע והסיכוי לבצע שחזור קבצים לאחר פרמוטמהסוג הזה הוא נמוך מאוד, בניגוד לסוג השני הנקרא גם quick format, הינו פרמוט שבעצם מוחק את כל מערכת הקבצים אך בר שחזור ברוב המקרים מכיוון שגם דיסק שפורמט עדיין מכיל בתוכו מידע רב ונתונים רבים שניתן להציל.

ביצוע פרמוט קבצים בדרך כלל נעשה כאשר נתקלים בשיבוש לוגי הנמצא במחשב, הנובע מוירוס,או אפילו כאשר המחשב איטי ויש חשש שהמחשב לא מתפקד כראוי, פרמוט נראה כפתרון טוב לבעיות אלו כי הוא בעצם מעניק דיסק "ריק" המאפשר להתקין את הכל מחדש אך הוא רק מציג זאת בצורה כזו. תהליך שחזור מידע בעצם מאתר את המידע שנמחק ע"י מכשורים המיועדים לכך והופך אותו לגלוי לעיני המשתמש.

שלב מאוד חשוב לפני ביצוע הפרמוט הוא גיבוי המידע על מדיה אחרת, בהיעדר גיבוי ישנו הצורך לביצוע שחזור קבצים מתוך המחשב, קבצים אלו יכולים להיות מסמכים, תמונות, דואר וכמעט כל דבר אחר שהיה על גבי הדיסק הקשיח. וגם לאחר הצלת הנתונים מומלץ לשמור גיבוי למקרה שתהיה תקלה במערכת ההפעלה ויידרש פרמוט מחדש או כל שיבוש אחר ברמה הלוגית של הדיסק הקשיח.

ניתן לבצע פרמוט גם לכרטיסי זכרון במצלמות דיגיטליות, כאשר נתקלים בקושי לצלם או מעוניינים לרוקן את הכרטיס על מנת לצלם שוב מחדש, מדובר בפרמוט זהה בתוכנו לפרמוט שמתבצע על דיסק קשיח ומבחינת סיכויי שחזור מידע אין הבדל ואין זה משנה מאיזו מדיה בוצע הפרמוט.

לסיכום

שחזור קבצים אחרי פרמוט דורש נסיון והתמחות ולכן ניתן לפנות לחברות שחזור מידע המיועדות לכך. חברות אלו מספקות מענה מיידי ומקיף לגבי נושאי שחזור מידע ואבדן חומר, תוכלו לקבל תמונה כללית אך מדוייקת על אופן העבודה ואופן תהליך שחזור קבצים בהתאם לתיאור הבעיה, זמני עבודה וטווחי מחירים.

אהבת את הפוסט? ניתן להשאיר תגובה ולהביע את דעתך! רוצה לקבל מידע נוסף או לקבל המלצה על חברת שחזור מידע מקצועית? צור איתנו קשר.