שחזור קובץ אקסל הינו שרות נפוץ עבור לקוחות המשחזרים מידע. שחזור קבצי אקסל דורש ידע ייחודי וכלים מיוחדים, אשר פותחו במעבדות לשחזור מידע.

ישנן כיום גם תוכנות חינמיות באינטרנט המספקות מענה לצרכי שחזור קבצים, ניתן להשתמש בהן כאשר מדובר במקרים של מחיקה או שיבוש לוגי אחר, תוכנות אלו מסוגלות לאתר את קבצי האקסל שנמחקו או נפגמו ולהחזירם לצורת עבודה תקינה. לעיתים שחזור קבצי אקסל שנמחקו או נפגמו מצריך טיפול מעמיק יותר ותוכנות חינמיות מהאינטרנט לא מספיקות, במקרים כאלו ניתן לפנות לחברות שחזור מידע המתמחות בביצוע שחזור קבצים ויש להם את הכלים והמכשורים המתאימים לביצוע שחזור קבצי אקסל. חברות לשחזור מידע מסוגלות לבצע שחזור קבצי אקסל לרוב מכל מדיה ובכל מקרה, גם כאשר מדובר במקרה פיזי.

שחזור קבצי אקסל כאשר מדובר במקרה פיזי הוא בעצם שחזור קבצים מתוך דיסק שנפגע פיזית או תקול מבחינה מכאנית. הדבר יכול להיגרם ממכה פיזית, חימום יתר של המחשב, קצר חשמלי ועוד… במקרים כאלו חלק מהפעולות הנעשות במעבדה לשחזור מידע הן הלחמות, החלפת חלקים בדיסק ועוד. הידע הטכנולוגי הרב שיש למעבדות אלו מאפשרות להתגבר על הנזק הפיזי ולחלץ את הנתונים הדרושים תוך שחזור קבצי אקסל והחזרתם למצב תקין. במקרים כאלו לא מומלץ לנסות בבית לבצע עבודות פיזיות על גבי הדיסק מכיוון שצריך מכשור מיוחד וידע רב, המעבדות מצוידות בחדר נקי ומומחים לשחזור מידע.

מקרים לוגים בהם הסיכוי לשחזור הוא נמוך הם מקרים בהם קובץ אקסל לא נשמר מעולם על המחשב או הועבר פגום למחשב מלכתחילה, הסיבה לכך היא מכיוון שתחום שחזור קבצים מתמקד בהצלה של נתונים שהיו בשלב מסוים תקינים ושמורים על גבי המדיה. אך במידה והקובץ נפגם עקב טעות משתמש או תקלה אחרת היכולה להיגרם מוירוס, סקטורים פגומים על גבי פלטות הנתונים או מחיקה בדר"כ יש סיכוי סביר ואף גבוה לביצוע שחזור קבצי אקסל אלו. כאשר עובדים על קובץ אקסל ושומרים על אותו שם בדיוק, הסיכויים לבצע שחזור קבצים מסוג כזה אינם גבוהים אך אפשריים מכיוון שישנם מקרים בהם התוכן נשמר במקום מסויים במחשב וצריך רק לאתרו עם כלים מיוחדים.

שחזור קבצי אקסל ניתן לבצע מכל סוגי המדיות:

  1. כרטיס זכרון
  2. דיסק קשיח
  3. דיסק און קי
  4. תקליטורים ו-DVD

לאחר שחזור קבצי אקסל יש לשמור אותם על מס' מדיות על מנת שיהיה גיבוי עתידי של המידע, כך יהיה ניתן להימנע מאבדן מידע בעתיד ולא יהיה צורך בשחזורם.

אהבת את הפוסט? ניתן להשאיר תגובה ולהביע את דעתך! רוצה לקבל מידע נוסף או לקבל המלצה על חברת שחזור מידע מקצועית? צור איתנו קשר.