אם מחקתם בטעות מסמך וורד, או לא הספקתם לשמור אותו והמחשב כבה- יש אפשרות לבצע שחזור קבצים ולהציל את המסמכים האבודים. יש לוודא שהמדיה שממנה מנסים לבצע שחזור קבצים היא המדיה המקורית עליה נעשו קבצים אלה.

אופציה אחת שכדאי לבדוק, היא לנסות לעשות שחזור קובץ וורד מסל המיחזור. חשוב לזכור שכל קובץ שמוחקים עובר קודם כל לסל המיחזור- ולכן, כל עוד לא רוקן- ניתן לאתר ולשלוף את הקובץ המבוקש מסל המחזור.

דבר נוסף שאפשר לעשות הוא שחזור קבצים שנשמרו שמירה אוטומטית דרך הוורד. לעיתים כשהוורד נסגר באופן פתאומי או המחשב נכבה- הוורד שומר אוטומטית את מה שהיה ובכדי לאתר את הקבצים האלו יש לפתוח את הוורד מחדש ולבדוק אם הקובץ מופיע בטבלת הפעולות. אם כן- יש לפתוח את הקובץ ולבצע "שמירה בשם" ובכך לשחזרו.

ניתן לנסות למצוא את הקבצים האבודים בחיפוש קבצים בסיומת ".tmp", אלו הם קבצים זמניים שנשמרים אוטומטית על ידי המחשב במקרה וקרתה תקלה במחשב. כדאי לנסות לחפש את סיומת ""TMP בחיפוש כל קבצי המחשב ואולי להתקל בקבצי הוורד האבודים. כדי להרחיב את החיפושים לביצוע שחזור קבצי וורד שנעלמו, ניתן גם לחפשם בתקיית C:\Documents and Settings\*USERNAME*\Local Settings\Temp שהיא תקיית קבצים מוחבאים שניתן לאתר אם נכנסים ל-START- ואז ל- ALL PROGRAMS.

כאשר מבצעים מחיקה של קובץ ושומרים מחדש באותו השם קובץ חדש- אין הדבר בהכרח אומר שהקובץ המקורי דרוס ושלא ניתן לבצע שחזור קבצים- לעיתים תוכן הקובץ נשמר במקום כלשהו במחשב תחת שם אחר או סיומת אחרת, לכן אופציה נוספת שניתן לנסות היא הורדת תוכנות חינמיות אשר מבצעות שחזור קבצים ויכולות לאתר קבצי וורד מחוקים או מוחבאים במחשב ואפילו את תוכנו של הקובץ המקורי.
כמו כן, במידה והקובץ פגום ולא ניתן לפתיחה, או אפילו נעלם לחלוטין, אין לפסול את האופציה שהבעיה בדיסק היא לא בעיה לוגית, הנובעת ממחיקה, אלא אפילו בעיה פיזית של ממש. נזק על גבי פלטות הנתונים למשל, יכול לגרום להעלמות הקובץ או מחיקת הנתיב אליו.

מומלץ במקרים כאלה, כשהנזק הוא פיזי או שלא מצליחים לתאר את הקבצים האבודים האלו, לפנות לחברה לשחזור מידע. עם הכלים היחודיים המתאימים והידע הטכנולוגי ניתן לבצע שחזור קבצי וורד גם כאשר המצב נראה אבוד.

אהבת את הפוסט? ניתן להשאיר תגובה ולהביע את דעתך! רוצה לקבל מידע נוסף או לקבל המלצה על חברת שחזור מידע מקצועית? צור איתנו קשר.